17.03.06. 7-Б клас
Тема: Непохідні і похідні прийменники. Тренувальні вправи.
Мета: поглибити знання учнів про прийменник, як службову частину мови, та навички правопису прийменників, формувати їх мовленнєву культуру.
Тип уроку: застосування знань і формування вмінь
Обладнання: підручник
Хід уроку:
I. Мотивація навчання школярів
1. Організаційний момент
2. Оголошення теми та мети уроку
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Утворити словосполучення:
навчання, школа навчання у школі
рибалка, човен рибалка на човні
екскурсія, Київ екскурсія до Києва
міст, річка міст через річку
2. Перекласти українською мовою:
собрались возле школы зібралися біля школи
стоит у окна стоїть біля вікна
среди гор и лесов серед гір і лесів
во всем мире у всьому світі
услышать сквозь сон почути крізь сон
любовь к труду любов до праці
поставить в пример поставити за приклад
3. Списати слова, розкриваючи дужки. Скласти з ними речення:
(за) писати - (за) писаниною
(по) мічати - (по) ягоди
(до) писати - (до) нього
(між) гір̉´я - (між) горами
4. Словниковий диктант
На сьогодні - завтра, вниз, вгорі, навприсядки, нарешті, більш-менш, вгорі, навприсядки, нарешті, по-козацькому, по-українськи, ліворуч, мимохідь, хтозна-куди, рік у рік, по-третє
III. Закріплення вивченого матеріалу
Дати відповіді на тестові завдання
1. Знайти непохідний прийменник.
а) внаслідок б)вздовж
в) крізь г) про
2. Знайти похідний прийменник:
а) через б) вздовж
в) між г) крізь
3. Знайти простий прийменник:
а) кругом б) ззаду
в) залежно від г) поруч
4. Знайти складний прийменник
а) близько б) всупереч
в) проти г) у зв'язку
5. Знайти складний прийменник:
а)кінець б) задля
в) під час г) коло
IV Домашнє завдання вправа 260. Виправте допущені помилки.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25