Среда, 18.06.2025, 09:07
Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Рефераты, курсовые работы и многое другое

Плани-конспекти уроків

22.02.06.                                                                               7-Б клас

 

Тема: Написання прислівників разом і окремо

 

Мета: домогтися засвоєння учнями правил написання прислівників разом і окремо, формувати в них уміння знаходити відповідну орфограму, правильно писати слова з нею.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, таблиці

 

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань.

1. Фронтальне опитування за темою "Дефіс у прислівниках"

а) Після яких префіксів у прислівниках пишеться дефіс?

б) Перед якими суфіксами пишеться дефіс?

в) В яких ще випадках у прислівниках пишеться дефіс?

2. Словниковий диктант.

Ледве-ледве, по-перше, якось-то, казна-що, по-українськи, віч-на-віч, хтозна-де, де-не-де, по-нашому, по-літньому.

III Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

  1. Пояснення таблиці "Правопис прислівників".

 

разом

окремо

Сполучники:

утворені за допомогою префікса прийменникового походження: наліво, втричі

Прислівникові сполучення: з прийменника й іменника, в яких іменниках зберігає лексичне і граматичне значення: на льоту, без кінця

утворені за допомогою часток аби-, ані-, де-, цю-, як

аби-де, анітрохи

з двох іменників з одним або двома прийменниками

день у день, з боку на бік

утворені складанням слів:

мимоволі, босоніж

з прийменника і повного прикметника в цілому, в основному

 

 



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25